Lesy Florián - pila robín - logo
Menu

Špalíková dlažba

Dubová dlažba nízká

Dubová dlažba je léty ověřená technologie, velmi estetická a zároveň funkční a trvanlivá. Dřevěné dlažební kostky jsou nezastupitelné v interiérech, na příjezdových komunikacích, v zahradní architektuře,
v rekonstrukcích historických objektů, ve výrobních provozech s velkým zatížením, v chovatelských objektech.

Důkazem toho je její dříve velmi časté užití ve stájích a kotcích pro dobytek, kde desítky let odolávala extrémní zátěži a mnohde slouží dodnes.

Velkou výhodou dubové dlažby je rovněž její schopnost tlumit zvuk,tepelně izolační a antistatické účinky, což ji přímo předurčuje k pokládce do různých průjezdů a pasáží, ale i průmyslových hal.

Její použití se však zdaleka nemusí omezovat pouze na vnitřní prostory, s úspěchem ji lze umístit i do exteriéru.Jsou nezastupitelné v interiérech, na příjezdových komunikacích, v zahradní architektuře, v rekonstrukcích historických objektů, ve výrobních provozech s velkým zatížením, v chovatelských objektech.

Nižší verze dřevěné špalíkové dlažby je vhodná zejména pro plochy s menší zátěží, jako jsou dětská hřiště, altány, pergoly, terasy, zahradní chodníky apod.

Pro větší zátěž doporučujeme spíše vyšší variantu, která bude schopna spolehlivě sloužit i ve stájích, průjezdech, parkovacích stáních pro auta atd.

Technické parametry

  • Materiál dub, modřín
  • Délka 10 cm
  • Šířka 10 cm
  • Výška 5,5 cm / 10 cm
  • Baleno na paletách – jedna vrstva cca 1m2

Špalíková dlažba

Základní vlastnosti :

  • pevnost
  • pružnost
  • odolnost

Dřevěné dlažby je možno instalovat tradičním způsobem do pískového lože (průjezdy, chodníky, příjezdové cesty, podlahy pergol, atd.) nebo lepením na betonovou desku ( dílny, stáje, hutní provozy). Optimální konstrukcí podloží pod dlažbu ,zejména s dostatečným odvodem vlhkosti, zajistíte velmi dlouhou životnost podlahové plochy.

Základní provedení dřevěných dlažebních kostek se vyrábí v rozměru 10 x 10 x 10 cm. Podle velikosti zatížení, způsobu pokládky a dalších požadavků zákazníka můžeme

vyrábět profily do 16 cm šířky a do 12 cm tlouštky. Nášlapnou plochu dlažební kostky je možno vyrobit v provedení se sraženou hranou.

0
Váš košík