Lesy Florián - pila robín - logo
Menu

Pelety Dřevěné

Dřevěné bílé pelety LUKAPELET certifikované EN-Plus A1

Spalování dřevních pelet je vhodné pro zákazníky, kteří mají zájem o pohodlné vytápění s malou náročností obsluhy, ale nechtějí platit ročně vysoké částky za plyn nebo elektřinu. Perspektivní palivo přírodního obnovitelného původu s vysokou výhřevností, nízkým obsahem popelovin, nízkým obsahem vody, nízkými nároky na skladovací prostory a umožňující automatizaci procesu spalování. Nízký obsah popela kvalitních pelet prodlužuje lhůty mezi čištěním hořáků topidel! Dle výsledků laboratorních testů Vám po spálení 1000 kg pelet LUKAPELET ve spalovacím zařízení zůstane pouze asi 3 kg popela, navíc vhodného na hnojení zahrádky.
Pelety LUKAPELET jsou lisovány pod velkým tlakem z odkorněného materiálu z měkkého dřeva, bez chemických přísad a pojidel. Pelety Lukapelet o průměru 6 mm zajišťují velmi kvalitní spalovací proces a umožňují přesnou regulaci tepelného výkonu při zachování maximální čistoty a ekologie spalovacího procesu.
EXTRA ČISTÉ PELETKY
Zdrojem vstupního materiálu pro výrobu pelet LUKAPELET je výhradně čistá hoblina  z vlastní výroby hoblovaných profilů. Vždy bez kůry a nežádoucích příměsí! LUKAPELET neobsahují přidavná pojiva ani jiné chemické příměsi, které zkracují životnost kotle. Požadovanou pevnost a soudržnost po slisování zajišťují přírodní látky obsažené ve dřevu.Jednotlivé druhy dřevních pelet se liší především obsahem kůry. Čím jsou pelety bělejší, tím méně kůry obsahují.

STANDARDNÍ BALENÍ:

  • – Paleta 1 x 1,2 m, která obsahuje 70 pytlů á 15kg – 1050 kg.
  • – Palety  jsou zálohované a jsou vratné.

TECHNICKÉ PARAMETRY:
Průměr 6 mm, délka 5-30 mm
Slisováno na cca 1260 kg/m3
Sypná hmotnost cca 725 kg/m3
Výhřevnost v bezvodném stavu 18,5 MJ/kg (5,17 kWh/kg)

Využitelný energetický obsah  pytle je cca 70 kWh nebo 270 MJ
Reálná výhřevnost 17 MJ/kg (4,72 kWh/kg)
Obsah popela jen 0,3 %
Obsah vody jen 7 %
Materiál – čisté smrkové hobliny bez kůry

Neutrální bilance CO2 při spalování. Dokonce ani popel není nutné likvidovat – lze ho využít jako hnojivo.

Výroba v souladu s normami ČSN EN 14961-1; ÖNORM M7135 a certifikát EN-Plus pro výrobu pelet třídy A1  zaručuje vysokou kvalitu pelet a optimální výkon spalovacího zařízení.

0
Váš košík